ICQ:331612980

 

TOPlist


 

Poslední aktualizace: 24.10.2018

V případě zájmu o koupi výbavy či krmení pro Vašeho zvířecího kamaráda koukněte do našeho spřáteleného e-shopu - dle dohody můžeme zajistit odběr objednaného zboží u nás spolu s Vámi rezervovaným mládětem.

Aktuální máme k rezervaci mláďata vačic

 

 

vrh Eddie x Crash

* 22.10.2018

předpokládaný odběr od 20.12.2018

 

 

 


Náš sameček Eddie:

Samička Ellie:

Samička Crash:

Předchozí vrhy:

- vrh Eddie x Ellie ,* 12.09.2017, 2 kluci a 3 holky

- vrh Eddie x  Crash, * 04.10.2017, 4 kluci a 6 holek

- vrh Eddie x Ellie , * 08.04.2018

 

Základní informace o chovu vačic:

 

Monodelphis domestica


Vačice krysí pochází z východní a střední Brazílie, v Bolívie a Paraguaye.
Je to všežravec, základ stravy tvoří živočišná složka : hmyz - zophobasi, mouční červi, švábi, cvrčci,..), vajíčka (syrová, vařená),  konzervy a granule pro koťata. Dále je vhodné podávat:  ovoce (maliny, banán, jablko, meruňka, ovocné přesnídávky pro děti) ,  zeleninu (mrkev, hrášek,.), mohou i vařenou rýži, salát, myší holátka.


 Délka těla se pohybuje od 10 do 15 cm.
V přírodě se dožívají 1-3 roky, v zajetí se udává 2-6 let, tyto čísla platí hlavně pro samice, které neustále rodí. Samice, která se nevyčerpává častými porody či  samec mají vyhlídky na delší život :) (až 10 let)


Jedná o samotářská zvířata, chovají se po jedné.

Ideální k chovu jsou vyšší klece, pokud počítáte s odchovem mláďat, je třeba mít mřížky velmi blízko u sebe.  Klec pro jednoho jedince by měla mít rozměry alespoň 50x40x60cm. Klec je vhodné vybavit větvemi na šplhání, patry, domkem na spaní, materiálem na stavbu hnízda....


Vačice krysí začaly, podobně jako potkani, jako pokusná laboratorní zvířata a postupně se začínají prosazovat jako úžasní domácí mazlíčci.

 

Jejich povaha je mírně lekavá, ale pokud se člověk trochu snaží, rychle krotnou. Dají se ochočit, hladit, nosit v rukou či na rameni.


Pohlavní dospělost je dosažena v 18 až 20 týdny. Je však lepší samici nechat připustit až o něco později (5-6 měsíců). Samice mohou mít až 5 vrhů ročně (vhodné jsou max. 2-3 vrhy ročně, jinak se zkracuje životnost samice a životaschopnost mláďat). Ve vrhu bývá v průměru 6 - 9 mláďat.


Vačice připomíná vzhledem i velikostí spíše velkou myš s hedvábnou srstí, velkýma očima a "chápavým" ocasem, ve kterém si vačice nosí materiál do hnízda.


Postup při rezervaci:

 

V případě zájmu o více informací nebo o rezervaci mláděte mě prosím kontaktujte na   hanahavrankova@atlas.cz , případně na telefonu +420 604 446 841 (pokud nezvedám telefon, tak prosím pošlete sms)

 

Odběr je možný u nás v Konárovicích - 8 km od Kolína.

 

Při osobním odběru v Konárovicích je k potkánkům možné po předchozí domluvě připravit i vhodnou klec nebo přepravku.

 

Copyright (c) 2002 - 2009, Navel - Chovatelská stanice